Novinky

První pohled na mapování Parallax Occlusion ve Farming Simulator 22

Ve Farming Simulator 22 bude povrch vypadat realističtější a přirozenější. Díky mapování Paeallax Occlusion, kterou jsme implementovali v Giants Engine 9. Paeallax Occlusion, bude terén a další povrchy ve hře vypadat podrobněji a dynamičtěji, pokud je funkce zapnuta v nastavení. Pojďme si ukázat, co se vlastně děje.

Co je mapování Parallax Occlusion?

Zkusíme to vysvětlit co nejjednodušeji: Paeallax Occlusion mapování je technika, která zvyšuje detaily texturovaného povrchu a dodává mu hloubku. Stejně jako stopy po pneumatikách na vašem poli, hloubení v zemi. Teď jsou hlouběji a tady je proč.

V prvním kroku Paeallax Occlusion snižuje geometrickou složitost 3D modelu. Například štěrk na silnici nebo dokonce cihly ve zdi. Zmenšené povrchové detaily jsou transformovány do ploché textury. Když je model vykreslen ve hře, jsou povrchové detaily vloženy do takzvané „výškové mapy“. Tak to vypadá

Výšková mapa v podstatě přidává hloubku jinak rovnému povrchu. Představte si výškovou mapu jako geografickou mapu s kopci a údolími. Různé barvy znamenají různé hloubky. Jak vidíte na výškové mapě nad tmavším povrchem, tím hlubší je. Na základě těchto informací uložených v obraze je povrch ve hře rekonstruován a jeví se jako trojrozměrný a realistický.

Ano, ale proč Parallax Occlusion?

Existuje několik důvodů, proč Paeallax Occlusion mapování ve videohrách, jako je Farming Simulator 22, k dosažení tohoto efektu. Výsledek ze všeho nejdříve vypadá velmi realisticky a rozhodně přidává hloubku povrchu ve hře. Nevypadá to úhledně? Stačí si ukořistit tyto vizualizace získávání hloubky povrchu.

Pak je samozřejmě jeho výkon přátelský. Stupeň mapování Parrallax Occlusion je dán hardwarovým a grafickým nastavením. Tímto způsobem můžeme Farming Simulator 22 dále vylepšovat a přitom si zachovat jeho hardwarovou kompatibilitu pro každého hráče. Pokud to váš systém zvládne, zvyšte nastavení a získáte nejlepší možný výsledek. Pokud ne, nebojte se – stále můžete hrát Farming Simulator 22 se sníženým nastavením a vypnutou Parrallax Occlusion.

Jak bude hra vypadat?

Silnice, pole, zdi a budovy: Všude si všimnete vylepšeného povrchu při procházkách po Elmcreeku, Erlengratu a … no, třetí vám to brzy ukáže.

Stále se trápíte s mapováním Parrallax Occlusion, ale s těmito prvními srovnáními byste měli mít dobrý smysl pro to, co můžete očekávat. Vezměte prosím na vědomí, že efekt se nemusí správně projevit na statických obrázcích ve srovnání s živou hratelností, když je ve vašem systému vydán Farming Simulator 22 s dokončeným mapováním Parrallax Occlusion. 

odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Rád bych vaše myšlenky, prosím komentářx