Existují dva různé druhy rýže. Dlouhozrnná rýže a jen „rýže“. Blíže se podíváme na rozdíly mezi nimi.
Rýže a dlouhozrnná rýže potřebují různé hladiny vody, stroje k setí a sklizni a také samozřejmě různá semena. Dlouhozrnná rýže se nezasévá do vody jako ta druhá. Místo toho se rýžové pole pro dlouhozrnnou rýži zaplaví po výsevu, ne dříve. Ale začneme od začátku.
Rýžové pole
Oba druhy rýže se vysazují nebo vysévají na rýžových polích (také nazývaných rýžová pole) – to je speciální typ pole prohloubeného, aby umožňoval zadržení vody. Proto na svém pozemku vyžadujete otevřený prostor.
Prostřednictvím nabídky sestavení spustíte proces vytváření. Místo pouhého pole jej můžete tvarovat v jakékoli velikosti nebo tvaru.
Rýžoví skleníky
Tento je volitelný – sazenice si můžete koupit u prodejce. Nebo si postavíte speciální skleník věnovaný pěstování rýžových sazenic. Pokud vaše zemědělské ambice spoléhají na zvýšenou produkci rýže, měli byste se podívat na její pěstování sami.
Pěstování a sklizeň rýže
Zde je vybavení, které potřebujete k pěstování a sklizni rýže: Potřebujete traktor, kultivátor, speciální sázeč rýže a také kombajn a přívěs. Nějaké vápno by také mělo být na skladě – ale na konec celého procesu. Rýžová pole jsou při stavbě předem vápněná, proto jej na začátku nemusíte aplikovat.
Aktivujte vodní čerpadlo, abyste zaplavili pole, pak zasaďte sazenice. Jelikož se o hnojení postará sazeč rýže, nepotřebujete další rozmetadlo hnojiva jako u jiných plodin.
Čerpadlo automaticky dodá správné množství vody. Stačí denně kontrolovat vodní čerpadlo, abyste udrželi správnou hladinu, jinak ztratíte sazenice a výnos. Veškerou vodu nasají žíznivé rostliny do konce růstového cyklu.
Když je rýže zralá, sklidíte ji a rozhodněte se, zda jí prodáte, uskladníte nebo zpracujete na produkty. Chcete-li vypěstovat další várku rýže, naneste na pole vápno a po sklizni kultivujte neloupačku. Vápno je potřeba až po pár sklizních. Zkontrolujte informace v poli, abyste zjistili, zda jsou potřeba.
Setí a sklizeň dlouhozrnné rýže
U dlouhozrnné rýže zatím nepotřebujete k zasetí žádnou vodu, Dlouhozrnná rýže se vysévá nasucho. Stačí naplnit secí stroj semeny a začít vysévat jeden řádek za druhým, dokud nebude oseté celé pole.
Poté zaplavte rýžové pole a potřebujete udržovat různé hladiny vody v různých fázích růstu. Nebojte se, čerpadlo pustí jen správné množství vody. Denně kontrolujte vodní čerpadlo, abyste udrželi správnou hladinu. Pokud tak neučiníte, přijdete o část sazenic rýže.
Jakmile je rostlina připravena ke sklizni a spotřebuje všechnu vodu, zamiřte ke svému kombajnu a naskočte. Váš kombajn Mandard s adaptérem na obilí to udělá.
Prodejte jej, skladujte nebo dále zpracujte na vybraných výrobách.